Matrace

Späť na materiály

Matrace do postele, zdravotné matrace, latexové matrace

Výrobky Moravia Comfort sú vďaka skúsenostiam zárukou vysokej kvality. Svojimi parametrami vyhovujú i tým najprísnejším európskym normám a podľa prieskumov môžu byť tiež vhodnou prevenciou proti vzniku zdravotných komplikácií.

Spoločnosť Moravia Comfort používa na svoje matrace dva typy materiálov: polyuretánovú penu, označovanú ako PUR pena, a penovú gumu, známu ako LATEX. Líšia sa svojim spracovaním a zložením. V oboch prípadoch však ide o vysoko kvalitné materiály.

V kompletnej ponuke nájdete nielen matrace, ale i rošty, anatomické vankúše, posteľné súpravy, obliečky, postele, sedací nábytok a celý rad ďalších doplnkov a príslušenstva.

Pozrite si aktuálny leták

Ako si vybrať správny matrac?

 • Poučenie z minulej skúsenosti
  Skôr ako začnete vyberať nový matrac, spomeňte si, čo vám na starom najviac prekážalo.
 • Matrace na každodenné použitie
  Ujasnite si, na aký účel si matrac kupujete. Na príležitostné spanie na chate, chalupe alebo posteli pre hostí stačia jednoduchšie typy matracov s nižšou nosnosťou. Výberu matraca na každodenné využitie treba venovať väčšiu pozornosť. Intenzívna záťaž u osôb dlhodobo pripútaných na lôžko vyžaduje špeciálne typy matracov.
 • Matrace pre dvojlôžko
  Pre partnerské dvojlôžko zvoľte radšej dva samostatné matrace ako jeden veľký – každý z nich rešpektuje individuálnu hmotnosť, osobné nároky na tvrdosť (tuhosť) lôžka a zdravotné požiadavky používateľa. Nie vždy totiž vyhovuje jeden matrac obom partnerom súčasne. Navyše je možné jednotlivé matrace na lôžku v priebehu používania jednoduchšie otáčať, čím zabránime zľahnutiu a výrazne predĺžime ich životnosť.
 • Lamelový rošt alebo pevná podložka
  Typ matraca musí byť vyberaný s ohľadom na jeho uloženie. Pre niektoré matrace je vhodná skôr pevná podložka (pružinové a taštičkové matrace), iné je možné umiestniť na latkový alebo lamelový rošt (latexové a penové matrace). Latexové matrace odporúčame ukladať na lamelový rošt s minimálnym počtom 24 lamiel. Vždy je nevyhnutné rešpektovať informácie o možnosti polohovania a použitia konkrétneho typu matraca pre daný typ podložky.
 • Snímateľný a prací poťah
  Poťah matraca by sa mal ľahko snímať a prať, príp. ľahko čistiť. Hygienu lôžka totiž ovplyvňuje i poťahová textília, ktorá leží medzi vaším telom a jadrom matraca. Textília musí mať zodpovedajúcu pevnosť, pružnosť a celkovo musí poskytovať dostatočnú ochranu matraca. Jej špeciálne úpravy zamedzia rast mikroorganizmov (roztočov, baktérií a húb) a zjednodušia používanie, údržbu i čistenie poťahov. Výhodou je tiež podšitie rúnom a netkanou textíliou, ktoré umocňuje pohodlie pri používaní matraca.
 • Zdravý spánok a tradícia výrobcu
  Vyberajte z moderných materiálov a konštrukčných riešení, ktoré zodpovedajú aktuálnym poznatkom a svetovým trendom v oblasti zdravého spánku. Informujte sa tiež o výrobcovi matraca, jeho tradícii a skúsenostiach z vývoja a výroby matracov.
 • Najlacnejší neznamená najlepší
  Porovnávajte porovnateľné – cenu matraca ovplyvňuje typ použitého materiálu a jeho objemová hmotnosť, ale tiež celkové konštrukčné riešenie. Najlacnejší matrac nemusí byť súčasne tým, ktorý vám preukáže najlepšiu službu, splní vaše nároky a zaručí najdlhšiu životnosť.
 • Životnosť matraca a jeho obmena
  Priemerná životnosť matraca sa pohybuje v rozmedzí 5 – 10 rokov. Predovšetkým s ohľadom na hygienické hľadisko odporúčame obmedziť čas používania matraca a po uplynutí jeho životnosti ho vymeniť za nový. V posteli trávite minimálne 1/3 života, nešetrite preto na úkor svojho zdravia!