Matrace Moravia Comfort

Matrace do postele, zdravotné matrace, latexové matrace

Spánok je jednou z najdôležitejších súčastí nášho života.  Od jeho kvality závisí nielen to, ako sa budeme cítiť nasledujúci deň, ale v dlhodobom horizonte má dopad aj na naše celkové zdravie. Čo teda môžeme urobiť preto, aby sme si zdravie udržali a prebúdzali sa každé ráno oddýchnutí a plní energie? Okrem dodržiavania ideálnej životosprávy je tiež rozhodujúci správny výber postele, roštu a matraca.  Len pohodlný matrac, ktorý dokonale  kopíruje krivky vášho tela vám dokáže zabezpečiť plnohodnotný a zdravý spánok.  Viete, ako si vybrať vhodný matrac? 

Skôr ako začnete vyberať nový matrac, spomeňte si, čo vám na starom najviac prekážalo.

Ujasnite si, na aký účel si matrac kupujete. Na príležitostné spanie na chate, chalupe alebo posteli pre hostí stačia jednoduchšie typy matracov s nižšou nosnosťou. Výberu matraca na každodenné využitie treba venovať väčšiu pozornosť. Intenzívna záťaž u osôb dlhodobo pripútaných na lôžko vyžaduje špeciálne typy matracov.

Pre partnerské dvojlôžko zvoľte radšej dva samostatné matrace ako jeden veľký – každý z nich rešpektuje individuálnu hmotnosť, osobné nároky na tvrdosť (tuhosť) lôžka a zdravotné požiadavky používateľa. Nie vždy totiž vyhovuje jeden matrac obom partnerom súčasne. Navyše je možné jednotlivé matrace na lôžku v priebehu používania jednoduchšie otáčať, čím zabránime zľahnutiu a výrazne predĺžime ich životnosť.

Typ matraca musí byť vyberaný s ohľadom na jeho uloženie. Pre niektoré matrace je vhodná skôr pevná podložka (pružinové a taštičkové matrace), iné je možné umiestniť na latkový alebo lamelový rošt (latexové a penové matrace). Latexové matrace odporúčame ukladať na lamelový rošt s minimálnym počtom 24 lamiel. Vždy je nevyhnutné rešpektovať informácie o možnosti polohovania a použitia konkrétneho typu matraca pre daný typ podložky.

Poťah matraca by sa mal ľahko snímať a prať, príp. ľahko čistiť. Hygienu lôžka totiž ovplyvňuje i poťahová textília, ktorá leží medzi vaším telom a jadrom matraca. Textília musí mať zodpovedajúcu pevnosť, pružnosť a celkovo musí poskytovať dostatočnú ochranu matraca. Jej špeciálne úpravy zamedzia rast mikroorganizmov (roztočov, baktérií a húb) a zjednodušia používanie, údržbu i čistenie poťahov. Výhodou je tiež podšitie rúnom a netkanou textíliou, ktoré umocňuje pohodlie pri používaní matraca.

Vyberajte z moderných materiálov a konštrukčných riešení, ktoré zodpovedajú aktuálnym poznatkom a svetovým trendom v oblasti zdravého spánku. Informujte sa tiež o výrobcovi matraca, jeho tradícii a skúsenostiach z vývoja a výroby matracov.

Porovnávajte porovnateľné – cenu matraca ovplyvňuje typ použitého materiálu a jeho objemová hmotnosť, ale tiež celkové konštrukčné riešenie. Najlacnejší matrac nemusí byť súčasne tým, ktorý vám preukáže najlepšiu službu, splní vaše nároky a zaručí najdlhšiu životnosť.

Priemerná životnosť matraca sa pohybuje v rozmedzí 5 – 10 rokov. Predovšetkým s ohľadom na hygienické hľadisko odporúčame obmedziť čas používania matraca a po uplynutí jeho životnosti ho vymeniť za nový. V posteli trávite minimálne 1/3 života, nešetrite preto na úkor svojho zdravia!

Spoločnosť Moravia Comfort je najväčším výrobcom matracov v Českej republike.  Prvú výrobu matracov spustila firma už v roku 1975 na južnej Morave. Odvtedy neustále zdokonaľuje svoje technológie a sleduje najnovšie trendy v oblasti výroby matracov, aby svojim zákazníkom mohla prinášať tie najpohodlnejšie a najkvalitnejšie matrace pre zdravý spánok.

Ponuka matracov Moravia Comfort je skutočne pestrá, od klasických matracov z PUR peny (polyuretánová pena), cez VISCOHR penu až po pružinové a vysokokvalitné latexové matrace z penovej gumy. Novinkou sú matrace s antibakteriálnou úpravou či ochranou proti roztočom alebo s reguláciou teploty pre komfortnejší spánok. Súčasťou portfólia sú aj špeciálne matrace ideálne pre hotely, penzióny a zdravotnícke zariadenia. Všetky výrobky Moravia Comfort sú navrhnuté, vyrábané a testované tak, aby spĺňali tie najprísnejšie európske normy a požiadavky zákazníkov.  Podľa prieskumov môžu byť tiež vhodnou prevenciou proti vzniku zdravotných komplikácií

Z kompletnej ponuky spoločnosti Moravia Comfort si môžete vybrať nielen matrace, ale i rošty, anatomické vankúše, posteľné súpravy, obliečky, postele, sedací nábytok a celý rad ďalších doplnkov a príslušenstva. 

Najobľúbenejšie modely matracov:

Matrac Moravia Comfort - KAREN

Matrac Karen

Matrac Moravia Comfort - NYRA

Matrac Nyra

Matrac Moravia Comfort - CATANIA

Matrac Catania

Matrac Moravia Comfort - NATALIA

Matrac Natalia

Prezrite si aktuálny leták k matracom Moravia Comfort:

MATRAC KAREN

Matrac Moravia Comfort - KAREN
 • Zloženie: PUR pena, RECOPUR pena a kokosová doska

 • Vnútorné tvarovanie
 • 5 zón

 • Tuhosť: tvrdá

 • Poťah CULTURE – 100% polyester, deliteľný na 2 časti, prateľný

 • Výška matracu 20 cm

 • Nosnosť 150 kg

 • Záruka 2 roky

Dohodnite si stretnutie

Pevný a zároveň pohodlný matrac KAREN, vyrobený unikátnou kombináciou PUR peny a kokosovej dosky, si určite získa vašu priazeň. Horná 5-zónová profilácia sa postará o lepšie prekrvenie pokožky, aby ste sa prebúdzali sviežejší a spokojnejší. Ak vás trápia bolesti chrbta, matrac KAREN je výbornou voľbou. Každá z 5.zón sa bude po celú noc starať o správnu polohu vašej chrbtice a nerušený spánok.

MATRAC NYRA

Matrac Moravia Comfort - NYRA
 • Zloženie: PUR pena, RECOPUR pena 
 • Vnútorné tvarovanie
 • 5 zón